fiatclub.gr


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

fiatclub.gr
fiatclub.gr
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

fiat group και συστημα μεταδοσης κινησης

Πήγαινε κάτω

FIAT - fiat group και συστημα μεταδοσης κινησης  Empty fiat group και συστημα μεταδοσης κινησης

Δημοσίευση από eakritas Παρ Νοε 07, 2014 1:49 pm

θα ηθελα να ξεκινησω αυτο το θεμα γιατι εχω καποιους προβληματισμους σχετικα με τα συστηματα μεταδοσης κινησης (μπιλιοφοροι,ακρομπαρα,ακραξονια,κλπ) στα αυτοκινητα του fiat group. ειμαι κατοχος μιας lancia musa multijet 90 cv και σκοπευω να αγορασω ενα fiat qubo dynamic 95 cv αφου πουλησω πρωτα την lancia ο προβληματισμος μου ξεκιναει γιατι η lancia μου εβγαλε πριν ενα χρονο περιπου προβλημα στον εσωτερικο μπιλιοφορο βρεθηκε λασκαρισμενο το σφικτιρακι της φυσουνας και ειχε φυγει ολος ο γρασος τωρα μετα απο ενα χρονο το αυτοκινητο τραβαει προς τα δεξια μετα απο ευθυγραμιση φανηκε οτι η μια γωνια (καστερ-καμπερ) δεν ερχετε στην θεση 0 μοιρες. δεν ειμαι τεχνικος και δεν γνωριζω πολλα πραγματα ξερω οτι μια απο τις δυο γωνιες ρυθμιζετε στην ευθυγραμιση ενω η αλλη οχι. στο δικο μου αυτοκινητο ειναι φευγατη αυτη που δεν μπορει να ρυθμιστη και αυτην την στιγμη το αμαξι βρισκεται στο συνεργειο. η απορεια μου λοιπον ειναι επειδη υπαρχει η σκεψη για αγορα ξανα αυτοκινητου απο το fiat group αν και ποσο αξιοπιστα ειναι τα συστηματα διευθυνσης ποσο συχνα βγαζουν προβληματα η απλα εγω ημουν ο ατυχος. ελπιζω να υπαρχει συμμετοχη και ειδικα απο ατομα που εχουν περισσοτερες τεχνικες γνωσεις απο εμενα οπως και να ακουστουν οι εμπειριες απο ατομα που ειναι ειδη κατοχοι αυτοκινητων fiat group ανεξαρτητα αν ειναι βενζινης η πετρελαιου

eakritas

Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 07/11/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης